Черноморец, КПС Варна, Комодор и ЦСКА спечелиха квалификациите в U15

Черноморец, КПС Варна, Комодор и ЦСКА спечелиха квалификациите в U15

Отборите на Черноморец, КПС Варна, Комодор и ЦСКА спечелиха първите места в четирите квалификационни групи от държавното първенство по водна топка за 15-годишни момчета. 15-те участващи отбора с над 200 ватерполисти бяха разпределени в 4 групи, мачовете от които се играха в София на басейн „Диана“ и в Бургас на басейн „Меден рудник“.

Първото място в групите праща Черноморец, КПС Варна, Комодор и ЦСКА във втората фаза – Топ 8 (Финал А), където намират място и подгласниците им – съответно Локомотив НН, Черно море, Ботев и Левски. Там отново ще бъдат сформирани две четворки, които ще излъчат четирите участника в Суперфинала.

Останалите 7 отбора ще играят във Финал Б: Нептун, Арена Бургас, Ботев 2000, Славия, Локомотив (Русе), Тича и ЦДНА.

От квалификационните групи, мачовете от които бяха в Бургас, в едната Черноморец безпроблемно продължи напред, а в другата в решителния двубой за първото място КПС Варна се наложи над Черно море с 8-6.

В София Комодор трудно надделя над Ботев с 15-14 в мач, който определи класирането на върха в едната група. А в другата станалият вече традиционен здрав спор в тази възраст между ЦСКА и Левски завърши без победител (16-16). Но по-добрата обща голова разлика на „червените“ ги изпрати на върха в групата, което е по-скоро символично, защото двата отбора влизат с еднакъв актив в следващата фаза.

Резултати и класиране

Бургас

Група А

Черноморец – Локомотив НН 16-4

Черноморец – Нептун 21-5

Локомотив НН – Нептун 15-6

Класиране

  1. Черноморец 6 точки
  2. Локомотив НН 3 точки
  3. Нептун 0 точки

Група Б

КПС Варна – Черно море        8-6

КПС Варна – Арена Бургас      17-11

КПС Варна – Ботев 2000          16-10

Черно море – Арена Бургас   19-9

Черно море – Ботев 2000       32-6

Арена Бургас – Ботев 2000     31-5

Класиране

  1. КПС Варна 9 точки
  2. Черно море 6 точки
  3. Арена Бургас  3 точки
  4. Ботев 2000 0 точки

София

Група В

Комодор – Локомотив (Р)   17-4

Ботев – Славия                       20-5

Комодор – Славия                20-2

Ботев – Локомотив (Р)         20-2

Комодор – Ботев                   15-14

Славия – Локомотив (Р)       15-6

Класиране   

  1. Комодор       9 точки
  2. Ботев       6 точки
  3. Славия       3 точки
  4. Локомотив (Р) 0 точки

Група Г

Левски – Тича           19-2

ЦСКА – ЦДНА            21-3

Левски – ЦДНА         21-5

ЦСКА – Тича              21-2

ЦДНА – Тича             7-18

Левски – ЦСКА         16-16

Класиране

  1. ЦСКА 7 точки (42-5)
  2. Левски 7 точки (40-7)
  3. Тича 3 точки
  4. ЦДНА     0 точки

Снимка Евгени Ангелов